Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Aktuality

djAktualizovali jsme nabídku ubytování pro rok 2024.

telefon: +420 720 401 838

e-mail: info@podfarou.cz

Get Adobe Flash player

 

Jindřichův Hradec je městská památková rezervace s monumentálním historickým komplexem. V Muzeu Jindřichohradecka jsou ke shlédnutí Krýzovy jesličky, které jsou největším lidovým mechanickým betlémem na světě. Za zmínku stojí i Muzeum fotografií, gobelínů a tkalcovských řemesel. V letních měsících se můžete projet úzkokolejkou a historickým parním vláčkem, jehož koleje se vinou úžasnou jihočeskou krajinou uprostřed nádherných vzrostlých lesů a kolem malebných vesniček. Místem, které nemůžete opomenout je nejmenší zastávka Kaproun, kde je umístěn Památník Járy Cimrmana, jakožto upomínka na událost starou 100 let, kdy byl tento ve své době nepochopený český génius vykopnut z vlaku.

 Jindřichův HradecJindřichův HradecJindřichův Hradec

Hrad Landštejn byl vybudován na počátku 13. století jako opěrný bod území na trojmezí Čech, Moravy a Rakouska a je jednou z nevýznamnějších románských památek ve střední Evropě. Horní část vyšší věže je upravena jako vyhlídková a nabízí nádherný výhled na okolní hluboké lesy České Kanady.

 LandštejnLandštejn

Areály československého opevnění – vydáte-li se po naučné stezce československého opevnění ( Slavonice-Landštejn ), narazíte v lesích na mnoho více či méně zachovalých objektů 1.linie čsl. opevnění, z nichž některé jsou díky nadšencům zpřístupněny i s komentovanými prohlídkami.

 opevněníopevnění

Bizoní farma – asi 3 km od Starého Města pod Landštejnem se nachází ohrada se stádem bizonů amerických,  tato u nás ne zcela běžná zvířata najdete také na romantické samotě Rožnov mezi obcemi Klenová a Matějovec.

 bizonibizoni

Maříž je malinkatá víska známá svou keramikou. Vlastnoručně namalovaný hrníček může být milou upomínkou na vaši dovolenou.

 MařížMaříž

Červená Lhota je vodní zámek, který je jednou z nejromantičtějších památek České republiky, je umístěný na skalnatém ostrůvku s jedinou přístupovou cestou po kamenném mostě. Krásný pohled na zámek i okolí Vám nabídne možnost zapůjčení loděk a projížďka po rybníku obklopujícím zámek.

 Červená LhotaČervená Lhota

Telč, krásné, malebné městečko, jehož historické jádro bylo zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Náměstí s nádhernými podloubími, štíty městských domů a renesanční zámek s přilehlou zahradou, to vše Vám zpříjemní procházku nebo posezení nad šálkem dobré kávy.

 TelčTelč

Roštejn je původně gotický hrad renesančně upravený na lovecké sídlo. Uprostřed hlubokých lesů, u malé vesničky Doupě se na skalnatém vršku vypíná hrad vystavěný samotným rohatým.

 RoštejnRoštejn

Za návštěvu určitě stojí i zámek Hluboká, Český Krumlov, České Budějovice, Třeboň a mnoho dalších míst v Jižních Čechách, ale na to Vám jen jedna dovolená u nás stačit nebude….